piątek, 20 grudnia 2013

Advertising in the mail and traffic exchange

INSTRUKCJA NAPEŁNIANIA KARTRIDŻA KOLOROWEGO CL 38. CL 41. CL 51. CI511. CI513. CL 541. CL 541XL

1.  Kartridż regenerujemy na papierowej bibule umożliwiającej wchłonięcie atramentu w wyniku ewentualnego jego wycieku.


2.  Zakładamy rękawiczki ochronne.


3.  Zdejmujemy nalepkę umieszczoną na górze wkładu.


4.  Bierzemy pustą strzykawkę i nakładamy na nią grubszą igłę (uwaga nie napełniamy strzykawki atramentem).


5.  Wykonujemy otwór przy pomocy ostrza igły w podanych miejscach na rysunku. Czynność wykonujemy ostrożnie i powoli - lekko dociskając strzykawkę z igłą do wkładu obracamy ją w kółko tak aby ostrze powoli cięło plastik(strzykawka wraz z nałożoną igłą służy nam za ręczną wiertarkę).


Uwaga! Nie rozwiercamy otworów. Grubsza Igła musi wchodzić na styk do wkładu.


Szczególną ostrożnością trzeba wykazać się przy wierceniu otworu w komorze czerwonej - igła nie może wpaść do środka wkładu gdyż grozi to jego uszkodzeniem, (max. 3 cm)


6.  Po wykonaniu wszystkich trzech otworów wymieniamy grubszą igłę na cieńszą igłę.


7.  Wlewamy tusz do poszczególnych komór zgodnie z rysunkiem. Czynność wykonujemy powoli.


A)  Kartridże CI38, CI41, CI51 - w przypadku kolorów żółtego i niebieskiego igłę wbijamy na głębokość 2cm, a w przypadku czerwonego na 3cm. Aplikujemy po 5 ml tuszu na każdy kolor.


B)              Kartridże CI511. CI513 - igłę wbijamy na głębokość od 1 cm do 1,5cm . Aplikujemy od 3ml do 4ml tuszu na każdy kolor.


C)  Kartridż CL 541 - igłę wbijamy na głębokość 2 cm . Aplikujemy od 3ml do 4ml tuszu na każdy kolor. Jeżeli tusz zaczyna wylewać się górą należy przerwać nalewanie - trudno przewidzieć ile tuszu zostało jeszcze w pojemniku


8.  Po nalaniu tuszu do wkładu bierzemy chusteczkę higieniczną i odbijamy na niej głowicę drukującą.


Na chusteczce powinny odbić się wyraźnie trzy kolorowe paski (żółty, czerwony, niebieski). Jeżeli z któregoś koloru zaczyna nadmiernie wyciekać tusz (rozlana plama) należy postawić wkład na chusteczce higienicznej aby troszeczkę ściekł lub należy odessać przez otwór wlewowy cieńszą igłą i strzykawką 1 ml tuszu Jeżeli uzyskaliśmy trzy wyraźne, kolorowe paski to wkładamy kartridż do drukarki i nastawiamy program czyszczący. Po przeczyszczeniu możemy puścić coś do druku.


Jeżeli pojawi się komunikat, że : - wkład był już używany to go ignorujemy,


- zainstalowano lub wymieniono kasetę z atramentem naciskamy ok Jeżeli drukarka miga w tym momencie na pomarańczowo to naciskamy klawisz wznowienia. @) Klawisz wznowienia w niektórych drukarkach, może być określony jako przycisk Zatrzymaj/Uruchom ponownie (Stop/Reset)


Niekiedy wymagane jest naciśniecie i przytrzymanie przycisku wznowienia od 5 do 30 sekund Jeżeli wyskakuje komunikat o błędnym wkładzie bądź nie drukują wszystkie dysze to wyciągamy wkład i przecieramy styki elektroniczne chusteczką higieniczną nasączoną alkoholem i ponownie instalujemy w drukarce.


W przypadku zaschniętego lub zapowietrzonego wkładu po zaaplikowaniu wkładu tuszem, nakładamy grubszą igłę i nabieramy do strzykawki 1ml tuszu z drukiem, którego mamy problem- patrz odbicie pasków na chusteczce higienicznej. Wkładamy na ścisk igłę do danego koloru :


- w przypadku kartridży CI38, CI41, CI51, CL 541 na głębokość 2cm,


-w przypadku kartridży CI511, CI513 na głębokość 1,5cm


Odwracamy pionowo wkład (wkład mamy na górze tak, że widzimy dysze drukujące, strzykawkę mamy na dole i energicznie wstrzykujemy tusz). Jeżeli widzimy, że tusz nie wypływa przez głowicę drukującą czynność powtarzamy aplikując kolejny 1ml tuszu.
Jeżeli z dysz zaczyna wylewać się tusz to lekko wysuwamy igłę tak aby była wbita na głębokość 1cm i odsysamy 0,5ml tuszu.Trzeba uważać aby przy wyjmowaniu grubszej igły z wkładu tusz nie wystrzelił budząc nas-trzeba zlikwidować zbędne ciśnienie we wkładzie. Stąd czynność odsysania tuszu.



 UWAGA! Powyższy sposób regeneracji oraz jakość naszego tuszu zapewnia Państwu to iż nie musiciestosować odsysaczy, płynów czyszczących oraz niepotrzebne jest otwieranie wieka wkładu. Sam tusz ma właściwości rozpuszczające stary zaschnięty atrament. Jeżeli wkład jest mocno zaschnięty należynapełnić kartridż i po upływie 24 godzin przystąpić do procedury odtykania zaschniętego wkładu.Zestaw regeneracyjny nie gwarantuje w 100% dobrego działania wkładu. Jest to zależne od wielu czynników związanych z samym zużytym wkładem. Regenerację powinny wykonywać osoby dorosłe ze względu na obecność w zestawie przedmiotów ostrych. Chronić przed dziećmi.










2 komentarze:

  1. Dobrze wiedzieć takie rzeczy.

    OdpowiedzUsuń
  2. Muszę przyznać, że nigdy nie próbowałem sam napełniać takiego kartridża. Wychodzę z założenia, że nie ma jak się kupi oryginały. Czy to tusz czy toner jak nowy i oryginalny, to zawsze pewność że wydruk będzie taki jak trzeba.

    OdpowiedzUsuń